O przedszkolu

W Miejskim Przedszkolu „Mali Odkrywcy” w Ełku funkcjonuje 7 oddziałów. Do placówki uczęszcza 175 dzieci. W placówce zatrudnionych jest 31 osób, w tym  14 nauczycieli.

Praca wychowawczo-dydaktyczna w  oddziałach przebiega w oparciu o wybrane przez nauczycielki Programy Wychowania Przedszkolnego.

Oprócz zajęć przewidzianych w czasie realizacji podstawy programowej dzieci korzystają z bezpłatnych zajęć dodatkowych. Są to:
  • zajęcia dla dzieci zdolnych - taneczne,
  • zajęcia rytmiczne prowadzone przez nauczycielki grup w ramach organizowania aktywności  ruchowej i muzycznej w zabawach i ćwiczeniach – zgodnie z zatwierdzonymi programami wychowania przedszkolnego,
  • zajęcia plastyczno-techniczne w ramach programów wychowania przedszkolnego.

W przedszkolu realizowane są również zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci, które tej pomocy oczekują z zakresu:

• zajęcia z logopedii wg programu zajęć logopedycznych z zaburzeniami kompetencji i sprawności językowych,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z elementami integracji sensorycznej,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • zajęcia terapeutyczne z rozwijania inteligencji emocjonalnej,
  • inne zajęcia terapeutyczne,
  • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z psychologiem.

Pracę naszego przedszkola  wspomagają liczne organizacje i instytucje między innymi:

• Centrum Edukacji Ekologicznej,
  • Wyższa Szkoła Gospodarki w Ełku,