PROGRAMY I PROJEKTY REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM  2023/2024:

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 jest programem nakierowanym na wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizację bibliotek. Główny cel programu jest wsparcie, promocja i rozwój czytelnictwa w Polsce, kształtowanie postaw proczytelniczych, zwiększanie dostępu do wszelkich formatów książek.

„Piękna Nasza Polska Cała” Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Głównym celem projektu „Piękna Nasza Polska Cała” jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

„Szkoła Przyjazna Środowisku” Konkurs o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Głównym celem konkursu „Szkoła Przyjazna Środowisku” jest kształtowanie trwałych postaw proekologicznych u dzieci, rodziców i środowiska lokalnego.

„Zdrowe Dzieci” Projekt Edukacyjny

Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci do lat 6 oraz promocja zdrowych nawyków żywieniowych wśród ich rodziców, opiekunów i nauczycieli, personelu przedszkoli.

„Czysta woda – zdrowia doda” Ogólnopolska Akcja Edukacyjna NFZ

Projekt „Czysta woda – zdrowia doda” zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Narodowy Fundusz Zdrowia i Kuratorium Oświaty ma na celu promocję zdrowia, ograniczenie ilości spożywanego cukru oraz zastąpienie napojów słodzonych – czystą, zdrową wodą.

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Celem głównym projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, wprowadzenie dziecka w świat literatury.

„Na tropie zdrowego odżywiania” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Głównym celem wdrożenia projektu edukacyjnego „Na tropie zdrowego odżywiania” jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie u dzieci od najmłodszych lat, kultury spożywania posiłków bogatych w warzywa i owoce.

„Zdrowo i Sportowo” Program Edukacyjny

Celem programu jest uświadamianie dzieci, jak przyjemna jest aktywność fizyczna. W ten sposób bowiem budujemy u najmłodszych zdrowe nawyki aktywnego życia.

„Dzieciaki Mleczaki” Ogólnopolska Akcja

Głównym celem akcji „Dzieciaki Mleczaki” jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie, kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, aby przedszkolaki rozwijały się prawidłowo i zdrowo rosły.

#20minutdlaMATEMATYKI Program Edukacyjny

Głównym celem projektu #20minutdlaMATEMATYKI jest realizacja Dziecięcej Matematyki® autorstwa prof. E. Gruszczyk-Kolczyńskiej w grupie przedszkolnej zgodnie z założeniami koncepcji. Angażowanie przedszkolaków do codziennej aktywności matematycznej z wykorzystaniem sytuacji życiowych.

„Gramy Zmysłami” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

„Zdrowo jem, więcej wiem” Ogólnopolski Projekt

„Zdrowo jem, więcej wiem” to projekt realizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska w trosce o zdrowie młodego pokolenia. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych, podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

„Skąd się biorą produkty ekologiczne” Ogólnopolski Program Edukacyjny

Celem programu „Skąd się biorą produkty ekologiczne” jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

PROGRAMY I PROJEKTY REALIZOWANE W ROKU SZKOLNYM  2022/2023:

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

„Piękna Nasza Polska Cała” Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

„Gramy Zmysłami” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

„Muzyka to matematyka” Ogólnopolski Program Kraina Muzyki

Celem głównym programu Kraina Muzyki edycji V „MUZYKA TO MATEMATYKA” jest rozbudzenie wrażliwości i wyobraźni muzycznej dzieci w wieku przedszkolnym oraz promocja matematyki i jej roli w muzyce, rozwijanie wyobraźni, twórczej aktywności i uzdolnień matematycznych dzieci.

„Bajkowa wyprawa” Ogólnopolski projekt edukacyjny

Projekt edukacyjny „Bajkowa wyprawa” to zaproszenie dzieci do świata klasycznych bajek. Celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa, wprowadzanie dziecka w świat literatury oraz budowanie zaciekawienia książką.

„Re@lnie odpowiedzialni” Program Edukacyjny

Program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej ODŁĄCZ SIĘ, POŁĄCZ SIĘ. Celem programu jest uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci. Kampania ma na celu szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny poprzez pokazanie rodzicom, jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.

„Jestem małym przyjacielem przyrody” Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Głównym założeniem projektu „Jestem małym przyjacielem przyrody” jest rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci, kształtowanie właściwych postaw proekologicznych, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.

„Czysta woda – zdrowia doda” Ogólnopolska Akcja Edukacyjna NFZ

„Zdrowo i Sportowo” Program Edukacyjny

„Dzieciaki Mleczaki” Ogólnopolska Akcja

„Uczymy Dzieci Programować” Ogólnopolski Program

Ogólnopolski Program „Uczymy Dzieci Programować” ma na celu pokazanie, że nauka kodowania jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka, a przy tym nie musi być ani trudna, ani nieciekawa.